До Дня Пам’яті Героїв Крут

29 січня 1918р. в історії України з’явилася нова сторінка, щедро полита молодою кров’ю, назва якої – Крути.
Напередодні Дня Пам’яті Героїв Крут, в рамках тижня історії, в 6-А класі було проведено Урок мужності, який підготували класний керівник Сізова Т.П. та учитель історії Жугіна Є.І.
Під Крутами (це – залізнична станція в Чернігівській області) полягли молоді юнаки, “ще зовсім діти”, які хотіли захистити молоду Українську державу. Вони були переповнені почуттям патріотизму, але їм не вистачило життєвого та військового досвіду, не було часу для гідної підготовки до бою. Вони всі полягли в цьому бою, але хоча б на короткий час затримали просування більшовицького війська до Києва.
Молодий український поет П.Тичина відгукнувся на цю подію віршем:
“На Аскольдовій могилі
Поховали їх-
30 мучнів – українців
Славних, молодих!”
В масштабах всесвітньої історії ця битва зовсім невелика. Вона не є зразком військового мистецтва. Просто це – символ нескореного духу нашої нації.
І зараз ми є свідками того, що історія повторюється, українці знову змушені давати відсіч агресору, змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв. І знову наші бійці демонструють надзвичайно високий патріотизм, повторюючи подвиг героїв під Крутами.
На завершення учні продекламували: “Ми не хочемо війни” та пообіцяли пам’ятати людей, що ціною життя відстоюють незалежну Україну. Потім всі разом поклали квіти до меморіальної дошки Руслана Кушова.