До дня пам’яті жертв Голодомору

27 листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років.
За різними даними, у 1932-1933 роках від Голодомору загинуло від 4,5 до 10 мільйонів людей. Цього року акцент робиться на темі дітей як найвразливішій категорії жертв сталінського геноциду, які становлять майже половину загиблих.
Голодомор, від словосполуки «морити голодом» – власна назва геноциду українців, вчиненого тоталітарним комуністичним режимом. Нині ми маємо можливість говорити та поширювати правду, аби цей злочин ніколи не повторився.

27 листопада о 16:00 запали свічку пам’яті й у своєму вікні!
Традицію вшановувати жертв Голодомору засвіченою у вікні свічкою започаткував американський історик Джеймс Мейс, який у 1986‒1987 роках очолював Комісію Конгресу США зі збору свідчень очевидців голоду. Слова історика нині можна прочитати на стіні Зали пам’яті музею: «Україна належить до тих країн, які у своєму підтоталітарному минулому пережили одну з найбільших трагедій в історії цивілізації — геноцид».

Проєкт «Пам’ять, що рятує: голоси правди» Українського  інституту національної пам’яті – це 26 банерів, присвячених окремим історіям людей, які не мовчали про Голодомор.

Світоч, 2-В клас
До дня пам’яті жертв Голодомору (27.11) учні виготовили поробку “Шануймо колосок пшениці”

Бібліотекарки Вандяк Т.А.,  Сокол С.В., та вчитель історії Жугіна Є.І. та педагог-організатор Верещака О.В. оформили інсталяцію в холі школи до Дня пам’яті жертв Голодомору.