29 вересня – День пам’яті жертв Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту.
Вісімдесят два роки тому, 29-30 вересня 1941 року, в окупованому нацистами Києві було проведено перший масовий розстріл військовими беззбройного цивільного населення. Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. Тільки в перші два дні розстрілів було вбито майже 34 тисяч людей. 1, 2, 8 і 11 жовтня розстріляли тих, хто не з’явився за наказом – ще близько 17 тисяч осіб.
За роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками, загинуло від 100 до 150 тисяч осіб – євреїв, ромів, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричної клініки та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали «зайвими». Розстріли в Бабиному Яру тривали аж до визволення Києва від окупантів у 1943 році.
Пам’ять про трагедію Бабиного Яру вшановується в Україні як на державному так й на місцевому рівні.
28 вересня на уроках історії 8А Б, В. 9А,Б В 11Б класах було проведено п’ятихвилинки з вшанування пам´яті жертв Голокосту. Це є свідченням того, що в пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів – вони завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру.
Використані матеріали Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті до Дня пам’яті трагедії Бабиного Яру.
29.09.2023р. проведено п’ятихвилинки з вшанування пам´яті жертв Голокосту у 5-6 класах.
29.09.2023р. проведено п’ятихвилинки з вшанування пам´яті жертв Голокосту у 7-х класах.
Використані матеріали:
- Трагедія Бабиного Яру – в серці українського народу
- Національний урок-пам’яті “Бабин Яр: пам’ять на тлі історії”.
- Презентація до виховного заходу “Трагедія Бабиного Яру”.