День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги. Це – дата, коли ми разом з європейською спільнотою вшановуємо перемогу над нацизмом і пам’ять про загиблих у Другій світовій війні.
День пам’яті та перемоги – це нагадування, що Друга світова розпочалася внаслідок домовленостей двох тоталітарних режимів: націонал-соціалістичного у Німеччині та комуністичного в СРСР, а також мовчазного небажання найпотужніших держав світу чинити спротив агрессорам.
Пам’ять про війну має вести не до культу перемоги, а розвивати вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами, а також виховувати сміливість та принциповість у боротьбі з агресією й несправедливістю.
8 травня, в День пам’яті та перемоги, Україна вшановуватиме кожного, хто боровся з нацизмом. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять мирні цивільні люди, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл, діти війни, примусові робітники. Адже війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.
Символом пам’яті про Другу світову війну є мак пам’яті.
Сьогодні українці зі зброєю в руках захищають Європу і дають шанс на побудову більш тривкого миру і створення нової, справедливішої, світової системи безпеки. Умовою для цього є перемога над росією, відновлення територіальної цілісності України та унеможливлення майбутньої агресії проти будь-кого на планеті. В умовах агресії єдиний шлях відновлення – перемогти загарбника.