Криниця творчості, добра і любові


«Школа –  это вечная весна,
Солнечная детская обитель…»
 
Саме ці слова з Гімну школи пригадуються, коли в роздумах і наживо спілкуюсь з учнями, випускниками, батьками, вчителями, друзями нашого навчального закладу «Світоч».
 
А у своїх згадках про школу наші випускники, перш за все,  з якоюсь дитячою усмішкою називають колективні творчі справи, свята, клуби і об’єднання, конкурси і змагання, в яких самовдосконалювались, навчалися бути щасливими. З особливою вдячністю вони згадують вчителів, натхненних і відданих дитинству.
Виховна система нашої школи складалась як система гуманістичного типу. Дитина – вища мета, суб’єкт, об’єкт і критерій системи.
Тема виховної системи школи: ««Вдосконалення виховного простору школи як умова формування особистості, здатної реалізувати творчий потенціал в динамічних умовах розвитку суспільства».
Провідна ідея – створення умов для формування творчої компетентної особистості, здатної до самореалізації у складному швидко змінюваному світі, на користь собі і людям. Виховна система школи поєднує навчальну позаурочну і позашкільну діяльність учнів – діяльність творчу, корисну. В нашому житті з 80-х років утвердились колективна творча діяльність, тематичні періоди як провідна технологія організації співдіяльності вчителів і учнів.
Традиційно, вересень –  «Увага! Діти на дорозі»; жовтень та листопад – “Слава та велич твоя, школо “Світоч”; грудень – «Світ навколо нас»»; січень- «Школа зустрічає друзів»; лютий – «Коловрат вражень»; березень – «Я обираю життя»; квітень – ”Екологічна соната Землі” травень – «Шлях поколінь, шлях добра та слави»; червень – «Веселка вражень».
Улюблені учнями, вчителями, батьками КТС«Посвята в першокласники», «Посвята в старшокласники», «Vivat, королі шкільних наук», «День добра», «День тюльпанів», «Тиждень дитинства», «День бантика», «Зелене свято».
Колективна виховна діяльність цілком зумовлена матеріальними, інтелектуальними, творчими можливостями нашої школи, нашими виховними центрами:
Творча лабораторія інтелектуального росту (комп’ютерний центр, бібліотека, обладнані предметні кабінети).
На їх базі працюють гуртки, секції Малої Академії наук, інтелектуальні клуби.
Клуби «Чомучки», «Розумники і розумниці», пошуковці МАН, щорічно є учасниками і переможцями, дипломантами предметних олімпіад, конкурсів МАН, «Кенгуру», «Колосок» від шкільного до Всеукраїнського етапів.

Творча лабораторія художньо-прикладного мистецтва.
«Райдуга» – найтитулованіший  колектив, заснувала і зростила заслужений вчитель України Шкабєріна  Галина Петрівна, вчитель і майстриня найвищого ґатунку.
У кожній КТС – малюнки, проекти, композиції, відкриття і звершення наших «райдужат». Роботи наших юних художників внесені до сайту кращих дитячих творчих робіт.
Трудолюбиві, вмілі, талановиті дівчатка театру моди «Етно стиль», керівник Щербань Ірина Анатоліївна, створюють колекції одягу і демонструють їх на сценах школи, міста, району.
Творча лабораторія художньо-музична, співуча, тендітна.
Група «Молодість» – зразковий вокальний колектив, чи не кожен учень школи мріє бути учасником цього колективу. Керівник групи – Михайленко Олексій Іванович, вчитель-методист, автор гімну школи; принциповий і вимогливий,

Вокальна група «Перлинки», керівник Нечаєва Елеонора Дмитрівна.

 Крок за кроком до зірок – це «Перлинки».
Наші вокальні та хореографічні колективи – призери Всеукраїнського фестивалю дитячої творчості «Таланти твої, Україно», регіонального конкурсу «Зорепад», «Дніпрорудненські самоцвіти», «Дніпрорудненські самоцвітики».
Здоров’я дитини – турбота і мета творчої лабораторії спортивного вдосконалення.
Вчителі фізичного виховання  Бадова Раїса Олексіївна вона ж –  тренер секцій волейболу, футболу, легкої атлетики.
Наші спортивні колективи – щорічні переможці і призери районних, міських спартакіад і змагань, учасники обласних.
Творча лабораторія «Лідер» – справжня школа самоврядування. Саме тут вирує бурхливе життя дітей – бо кожен, від малечі до випускника, випробовує і реалізує свої сили, здібності. Кожен учень – лідер, і допомагає їм об’єднатися заради кращого, побачити перспективи особистого зростання разом з усіма – педагоги-організатори Гремякіна Н.А. та Верещака О.В.
Важлива складова виховної системи школи – позашкільні навчальні заклади: КЮТ, музеї, бібліотеки, районний Будинок Молоді, музична школа, художня школа, гуртки палацу «Гірник», дитяча спортивна школа – органічно поєднані з учнями, вчителями, батьками.
Представниками дітей на всіх рівнях виступають батьки.
Тому Рада школи (батьківська рада, батьківські комітети класів) – активні учасники всіх колективних справ.
Виховний простір школи направлений на самовизначення та самореалізацію дитини.
Ініціаторами акцій, виступів агітбригад «За здорове, безпечне життя» виступають члени учнівського самоврядування.

Традиційними стали перемоги (на районному етапі) команд «Юні ІДР», «Обери життя».
Свій досвід діяльності старші учні передають молодим.
Вірний помічник Ради старшокласників протягом багатьох років – батьківська Рада школи.
Кожен випускник нашої школи взяв у доросле життя всі здобутки дитинства, досвід, що надбав в шкільних творчих лабораторіях.
Майбутні звершення і відкриття наших учнів народжуються вже сьогодні, в щоденній творчій діяльності, творчому пошуку.
 
Читайте також:
Патріотичне виховання
Учнівське самоврядування: “Лідер”
Список класних керівників
Графік проведення годин спілкування
Заходи
Вчимося жити разом
Проєкти
Взаємодія міліції та школи
Антибулінг
Методичні наробки
Наша творчість
Профорієнтаційна робота