2020/2021 н.р.:

Атестацію проходять особи, які завершують здобуття початкової (у 4 класі), базової середньої (у 9 класі) та повної загальної середньої освіти (в 11  класі).
Перелік навчальних предметів, з яких проводиться атестація, а також форма проведення атестації з них щороку встановлюються Міністерством освіти і науки України.

Атестація з української мови є обов’язковою для здобувачів всіх рівнів загальної середньої освіти. Атестація з математики є обов’язковою для здобувачів початкової та базової середньої освіти.

ДПА здобувачів початкової освіти здійснюється з метою  моніторингу якості освітньої діяльності закладів освіти та якості освіти.

• української мови (передбачає оцінювання результатів навчання з української мови та читання
  • математики.
  • У закладах загальної середньої освіти з навчанням або вивченням мов національних меншин учні можуть додатково проходити ДПА з третього предмета: мови національної меншини. Рішення про проведення ДПА з мови національної меншини приймається педагогічною радою на підставі письмових звернень батьків (одного із батьків) або їх законних представників і затверджується наказом керівника закладу освіти.

Завдання для проведення атестації в закладі освіти затверджує керівник закладу освіти. Завдання для атестації в закладі освіти здобувачів початкової освіти складають в закладі освіти.

Перелік іспитів для здобувачів базової середньої освіти:

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Один із навчальних предметів зі списку (за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти):

• для учнів класів з українською мовою навчання, у яких не вивчається мова національної меншини:
    • зарубіжна література,
    • іноземна мова (англійська, німецька або французька мова (складатиметься з 3-х частин: аудіювання, читання, використання мови))
      відповідно до навчального плану закладу освіти),
    • українська література,
    • хімія
  • для учнів класів з навчанням або вивченням мови національної меншини:
    • зарубіжна література,
    • інтегрований курс «Література»,
    • мова національної меншини,
    • українська література,
    • хімія

ДПА здобувачів повної загальної середньої освіти здійснюється у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з 20 травня до 12 липня 2019 року (основна сесія: 21 травня – 13 червня; додаткова сесія: 02 – 12 липня) відповідно до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 року № 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 року за № 118/29986.

ДПА здобувачів повної загальної середньої освіти проводиться з трьох предметів:

• українська мова;
  • математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) учні мають право обрати один із зазначених предметів незалежно від профілю закладу освіти;
  • предмет за вибором – учні обирають предмет з одного із зазначених навчальних предметів:
    • хімія,
    • географія,
    • іноземна мова (англійська, або німецька, або іспанська, або французька мова),
    • математика,
    • історія України (період ХХ – початок ХХІ століття).

Учні, які другим предметом для проходження ДПА обрали математику, можуть обрати для проходження ДПА з третього предмета історію України і навпаки.