З Днем Соборності України!


Іноді комусь може здатися, що Україна здобула незалежність лише в 1991 році. Але важливо розуміти, що Українська держава існувала ще за 73 роки до цього, коли було підписано IV Універсал. І не СРСР подарував нам державність, не він об’єднав Схід та Захід, а українці з власної волі об’єдналися ще в 1919 році.


Соборність – це ключовий аспект усвідомлення українцями заходу України та Наддніпрянщини того, що вони мають спільну ідентичність, мову, культуру, історію та політичні традиції. “Тоді наш народ зрозумів, що не зважаючи на те, під контролем яких держав ми перебуваємо та на яких територіях, ми є один народ – українці”Василь Дяків.

У 3-Б класі до Дня Соборності України була проведена година спілкування «Ми-єдині». Діти побували у квест-подорожі «Ми маленькі патріоти», зупиняючись на різних зупинках та виконуючи завдання. Крім цього, діти відповідали на питання «Вікторини до Дня Соборності України». Також були проведені ранкові зустрічі, присвячені цій темі.


Школа “Світоч”. Година спілкування до Дня Соборності України у 10 -Б класі.
Свято Дня Соборності України отримало офіційний статус завдяки указу президента України Леоніда Кучми від 21 січня 1999 року “Про День соборності України”. Зазначений указ заклав традицію відзначати це свято щорічно 22 січня, вшановуючи події, що сприяли об’єднанню різних частин українських земель.
Згодом, у 2011 році формат та зміст свята були змінені. Згідно з указом тодішнього президента України Віктора Януковича, 22 січня оголосили Днем Соборності та Свободи України. При цьому було скасовано укази президентів Леоніда Кучми від 1999 року та Віктора Ющенка від 2005 року, якими відзнялись як окремі свята День Соборності та День Свободи (був присвячений Помаранчевій революції). Свята були відновлені вже у 2014 році новими указами президента Петра Порошенка.
Традиція формування “живого ланцюга” в День Соборності бере свій початок у 1990 році. Патріотично налаштовані громадяни на чолі з Народним Рухом України вирішили об’єднати свої зусилля для демонстрації національної єдності. Утворений ланцюг злуки “Українська хвиля”, простягався з Києва до Львова, Івано-Франківська, Стрия, Тернополя, Житомира та Рівного.
Ця вражаюча традиція живе й нині, живий ланцюг став справжнім символом національної єдності та бажання будувати спільне майбутнє. Люди в інших країнах також приєднуються до цієї акції, виражаючи підтримку та солідарність з Україною.

Україна Єдина!
До Дня Соборності учні розмістіли на спільній онлайн дошці фотоколажі своїх класів.

Школа “Світоч”! Година спілкування в 5 класах до Дня Соборності України!
Соборність- це символ боротьби за волю! Ми сильні коли єдині! Зі святом! Мирного неба та перемоги нашій рідній Україні!


Школа “Світоч”!. Виховний онлай -захід “Моя єдина – соборна Україна”!
22 січня у школі пройшов виховний захід, присвячений відзначенню Дню Соборності України “Моя єдина – соборна Україна” для 8-11-х класів та педагогів закладу.
Всіх присутніх зі святом привітала директор школи Тетяна Розумейко, побажала мирного неба, віри у перемогу та незламності духу!
На захід завітали почесні гості секретар Дніпрорудненська міської ради Ручка Ірина Іванівна та начальник відділу освіти Дніпрорудненська міської ради Пуголовкіна Олена Володимирівна.
Учні та гості перегорнули сторінки історії, пройшли цікаві випробування та створили символічний “ланцюг єднання”.
Соборність – це символ боротьби за волю! Ми сильні – коли об’єднані! Хай розум, воля і любов до рідної країни згуртовують нас задля процвітання соборної, незалежної, демократичної, могутньої України!
Слава Україні!