На виконання листа Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 19.09.2023 № 2821/03.2-18 «Про популяризацію знань у сферах карантину і захисту рослин серед учнів» 27 вересня у 1-А класі було проведено годину спілкування «Що ми знаємо про рослини? Карантин та захист рослин».
Під час заходу діти згадали, що всі рослини поділяють на дерева, кущі і трав’янисті рослини, на світлолюбні та тіньолюбні , які культури називають дикорослими, а які культурними. З’ясували, що рослини також можуть хворіти і хто є причиною різноманітних «хвороб». Діти дізналися, що всі хворі рослини треба лікувати, переводити на карантин. Здивуванню дітей не було меж, коли стало зрозуміло, що ліків для рослин також дуже багато. Та кращими санітарами для «хворих» можуть бути птахи та комахи – хижаки.
Весело пройшла руханка із бедриком, який також є санітаром.
Підсумували годину спілкування переглядом навчального зошита «Здорові рослини – здорова планета».
Згідно Листа «Про популяризацію знань у сферах карантину і захисту рослин серед учнів», у 2-А класі було проведено годину спілкування з елементами частково пошукової діяльності. Діти познайомилися з посібником, розробленим Продовольчою сільськогосподарською організацією ООН (ФАО), «Здорові рослини, здорова планета». З цікавістю виконували завдання посібника, дізналися про шкідників та деякі хвороби рослин. Підготували інформацію про деяких шкідників та склали мапу їх мешкання. Зробили висновок, що від здоров’я рослин залежить і здоров’я людини.
З метою популяризації знань у сферах карантину і захисту рослин серед учнів 3-Б класу 28.09.23 р. була проведена виховна година «Здорові рослини, здорова планета». Було присутньо 8 учнів (онлайн); через групи Viberі, Classroom отримали можливість ознайомитися із примірником 20 учнів.
Під час заходу був презентований зошит «Здорові рослини, здорова планета» та розгянуті такі питання:
-З чого починається рослина?
-Чи може рослина захворіти?
-Які існують шкідники рослин?
-Як урятувати планету від шкідників?
-Який ти можеш зробити внесок у життя рослин?
Після закінчення заходу примірник зошита був надісланий через групи у Viberі, Classroom,
В четвер, 29 вересня, у 3-Акласі, була проведена година спілкування на тему: «Здорові рослини, здорова планета».
Під час проведення години спілкування використовувала посібник для дітей молодшого шкільного віку, розробленого Продовольчою сільськогосподарською організацією ООН (ФАО), «Здорові рослини, здорова планета», були обговорені такі питання:
⦁ З чого починаються рослини?
⦁ Чи можуть рослини страждати та хворіти?
⦁ Які є вороги у рослин?
⦁ Як врятувати планету від ворогів рослин?
⦁ Що ми можемо зробити для захисту рослин?
На уроці були присутні 10 учнів.
Примірник посібника був поширений через навчальну платформу Classroom, та батьківську групу у додатку Viber.
Згідно листа “Про популяризацію знань у сферах карантину і захисту рослин серед учнів” було проведено годину спілкування в 2 -Б класі. Разом з дітьми ми ознайомилися з посібником “Здорові рослини, здорова планета”. Діти дізналися яку користь дають нам рослини, які хвороби бувають у рослин та як ми можемо їм допомогти. Пограли в дидактичні ігри. Зробили висновок, що треба піклуватися та допомагати рослинам. Та організували захід “Посади квітку”.