Проект “Вчимося жити разом”

Керівник проекту Сізова Тетяна Петрівна

Контакти: тел. (0965565434)

.З 1 вересня 2016 року у школі “Світоч” стартує проект “Вчимося жити разом” (компонент «Освіта на засадах життєвих навичок»). Проект передбачає: надання психологічної допомоги дітям, у т.ч. й з числа тимчасово переміщених осіб; навчання дітей мирним шляхом розв’язувати конфліктні ситуації; розвиток у дітей життєвих навичок. 

Він реалізовуватиметься у двох напрямах — формування у вихованців життєвих навичок, що сприятимуть позитивній адаптації, та надання дітям психологічної допомоги і підтримки в навчальних закладах.

З історії проекту .

У 2016 році Міністерством освіти і науки України спільно з Громадською організацією «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» та у партнерстві з Європейським Союзом і Представництвом дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у межах ініціативи Європейського Союзу «Діти миру» розпочато реалізацію проекту «Вчимося жити разом» (далі – Проект). Основною метою Проекту є сприяння адаптації тимчасово переміщених дітей та підлітків у приймаючих громадах довкола зони конфлікту на сході України через розвиток життєвих навичок та надання психологічної та соціальної підтримки дітям та підліткам, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні.

Проект реалізується в двох напрямках – формування у дітей дошкільного віку та школярів життєвих навичок (виконавець – ГО «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» спільно з інститутами післядипломної педагогічної освіти) та надання дітям психологічної та соціальної допомоги та підтримки (виконавець – Національний університет «Києво-Могилянська академія» спільно з центрами соціально-психологічної допомоги). Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 11.01.2016 року «Про затвердження плану заходів з реалізації спільного проекту «Вчимося жити разом» означений проект реалізується у Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях, у яких є найбільша кількість дітей, переміщених з зони конфлікту . Одним із завдань Проекту є охоплення 25% дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів у базових регіонах та не менш як 50 тисяч учнів.

Таким чином у Запорізькій області до впровадження цього Проекту залучено 150 загальноосвітніх навчальних закладів та 120 дошкільних навчальних закладів. 

 

Впродовж червня у Запорізькому інституті післядипломної педагогічної освіти відбулися тренінги для вчителів з методики викладання курсу «Вчимося жити разом». Представляли нашу школу вчителі Колянківська Аліна Вікторівна та Сізова Тетяна Петрівна.

 

Відгуки  учнів

 

Фотозвіт про участь учнів  у Всеукраїнському проекті «Вчимося жити разом»

  • Тренінг “Характер людини” (Сізова Т.П., 9А клас)

 

 

Тренінг “Цінності основа характеру” (Сізова Т.П., 9А клас)

 

Фото

Відео

Тренінг  “Самооцінка характеру” (Сізова Т.П., 9А клас)

 

Тренінг  “Самовизначення і вибір професій” (Сізова Т.П., 9А клас)

 

  • Тренінг  “Емоційна саморегуляція” (Сізова Т.П., 9А клас)

Фото

Тренінг  “Спілкування та розбудова стосунків” (Сізова Т.П., 9А клас)

Фото


  • Тренінг  “Як досягнути мети” (Сізова Т.П., 10А клас)

Фото

Тренінг “Ефективне спілкування” (Сізова Т.П., 10А клас)

Фото

Тренінг  “Запобігання та розв’язання конфліктів ” (Сізова Т.П., 10А клас)

Фото

Тренінг  “Як стати миротворцем” (Сізова Т.П., 10А клас)

Фото


 

  • Тренінг “Моя родина”  (Колянківська А.В., 1-Б клас)

 

Фото  

  • Тренінг “Дівчатка і хлопчики”  (Колянківська А.В., 1-Б клас)

Фото 

Неповторнiсть людини  (Колянківська А.В., 1-Б клас)

Фото

Настрій і почуття (Колянківська А.В., 1-Б клас) 

Фото

Вчимося товаришувати  (Колянківська А.В., 1-Б клас)

 Фото

Вчимося приймати рішення  (Колянківська А.В., 1-Б клас)