Як діяти під час оголошення “повітряної тривоги”

Якщо звучить сигнал “Повітряна тривога!” рятувальники наполягають: 

Як врятуватися під час обстрілів житлових будинків

Рятувальники зазначають, якщо чуєте, що сирена лунає безперервно — негайно слідуйте в укриття. 

Після сповіщення про повітряну загрозу вдома слід вимкнути світло, газ та воду. Якщо в будинку є газовий балон — від’єднати його, спустити тиск і покласти в безпечне місце. 

Найбільш небезпечні місця у будинку:

Де сховатися у квартирі:

Що взяти з собою в укриття:

Як діяти якщо не встигли добігти до укриття

Рятувальни зазначають — в цьому випадку слід швидко перейти у приміщення без вікон, або скористатися правилом 2-х стін. Перша стіна візьме на себе силу вибуху, друга — руйнування. 

Якщо виникла пожежа чи пошкодження — негайно телефонуйте на “101”. Назвати надзвичайникам точну адресу, місце, поверх, квартиру та покинути небезпечну ділянку. 

Якщо в будинку стався вибух — якнайшвидше залишити будівлю, але двері залишити відімкненими. Тоді рятувальники під час обов’язкової перевірки не зрізатимуть їх бензорізами. 

Також, на випадок, якщо зникне зв’язок, інтернет, світло проговоріть із близькими порядок дій та місце зустрічі. Вже зараз збережіть місця розташування Пунктів Незламності. Їх можна переглянути на сайті 

Завантажте карти місцевості, що працюють без інтернету. Вдома зробіть запас продуктів першої необхідності та води. Бережіть себе та своїх близьких!