Головним завданням школи є підготовка дитини, підлітка до самостійного життя, даючи йому для цього необхідну освіту. Але чи може кожен професійно підготовлений педагог, доросла, відповідальна людина не хвилюватися про здоров’я своїх вихованців та його прогресуюче погіршення? Однією з відповідей на це здебільшого риторичне питання і стала зацікавленість учителями нашої школи у освітніх технологіях, які сприяють збереженню здоров’я.
Для успішного створення здоров’язберігаючого середовища у нашій школі навчально-виховна робота здійснюється за такими напрямами:
– створення оптимальних санітарно-гігієнічних умов;
– раціональна організація праці й відпочинку;
– збереження та зміцнення фізичного, психічного, соціального та духовного здоров’я;
– формування свідомого ставлення до свого життя та здоров’я;
– пропагування здорового способу життя;
– застосування профілактичних, просвітницьких програм і проектів;
При організації роботи школи по формуванню здорового способу життя перш за все створено відповідні психолого-педагогічні умови, коли учні через різноманітні види шкільної діяльності засвоюють знання, розвивають та реалізовують себе у творчій праці, усвідомлюють себе вільними у формах культурної поведінки, уміють зберігати своє здоров’я, вести здоровий спосіб життя, бути готовими до особистого життя в різних умовах та ситуаціях, бути повноправними членами сучасного суспільства.
На сьогодні більшість педагогів нашої школи спрямовує свою діяльність на формування освіченої, творчої особистості, становлення її фізичного та психічного здоров’я, виховання потреби здорового способу життя. Тому проводять різні виховні заходи, залучаючи до них батьків.
«Тарілка здорового харчування»
«8-10 годин сну заряджає»
Все про здоровий спосіб життя
«Рух – це весело»
«ЗнаЇмо, коли ми знаємо, що їмо»
Сайт кафедри РПЗСЖ
Науково-дослідна лабораторія «Науково-методичні засади створення безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі»
Сайт О. Аксьонової «ФК: ЗДОРОВО!»
Здоровий спосіб життя, принципи й складові
ШКІДЛИВІ ЗВИЧКИ. РЕКОМЕНДАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО ДОКТОРА ХАУСА
«Зі спортом не дружити – своє життя занапастити»
«Наркотичні речовини та шляхи їх профілактики»