День пам’яті жертв голодоморів

Кожної четвертої суботи листопада ми згадуємо велику трагедію в українській історії – День пам’яті жертв голодоморів. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

Голодомор 1932-1933 років в Україні – не історична минувшина, а трагічна сторінка історії, яка не має терміну давності і забуття. Вона була і залишається незагоєною раною генетичної пам’яті українського народу. Понад 7 мільйонів українців заморили штучним голодом для досягнення злочинної політичної мети – ослаблення та винищення волелюбного українського селянства – соціальної основи нації.

Період української Незалежності став часом складного усвідомлення причин перебігу та наслідків національної катастрофи українців. Нині ми маємо для себе чітко зрозуміти – головною, неперехідною цінністю для нас є власна держава. Бо лише здобуття Україною незалежності та демократичний шлях, який ми обрали, є надійною гарантією того, що це ніколи не повториться.

Університет Григорія Сковороди закликає кожного з Вас вшанувати жертв Голодомору хвилиною мовчання чи молитвою, а о 16:00 запалити свічку пам’яті на вікнах власних осель або біля меморіалів Голодомору.

Не забуваймо про одну з найтрагічніших сторінок історій українського народу, яка забрала мільйони життів невинних людей.


У4-А класі до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933р.р. проведено виховний захід.
Учні вшанували пам’ять безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей. Створили свою власну дошку пам’яті Jamboard.


22 -23 листопада для учнів 9-А, 9-Б, 9-В 10-Б, 11-Б, 8-А,Б,В класів проведено тематичні інформаційні повідомлення присвячені відзначанню 90-м роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу. Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2023-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 25 листопада. Долучіться в цей день о 16.00 до Загальнонаціональної хвилини мовчання. Згадайте про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів.
Український інститут національної пам’яті Інформаційні матеріалидо 90-х роковин Голодомору 1932–1933 років (25 листопада)


Виховний захід до Дня пам’яті жертв Голодомору “Україна пам’ятає”
Кожної четвертої суботи листопада українці вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років. Цьогоріч ця дата припадає на 25 листопада. 
Ми знову маємо справу з російським злом, яке і не приховує своїх злочинних намірів: знищити Україну та українську ідентичність. Десятки населених пунктів стерті з лиця землі, тисячі мирних українців стали жертвами обстрілів і бомбардувань, були закатовані й розстріляні.
Нині українські воїни, які зупинили навалу і звільнили від ворога безліч населених пунктів, не лише захищають територіальну цілісність і суверенітет України, але і нашу ідентичність, право бути господарями на своїй землі, шанувати власну мову, історію, культуру, героїв.
До Дня пам’яті жертв Голодомору Український інститут національної пам’яті ініціює акцію «Пам’ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну». 
Символом акції стала окопна свічка, адже живий вогонь – це символ пам’яті, це тепло, це надія. Надія на те, що нам вистачить сил вистояти та перемогти. Бо ми – народ-воїн. Запали свічку пам’яті за вбитими голодом. Передай тепло, допомогай тим, хто нині бореться, аби більше цього ніколи не сталось.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *